Red Teaming

Red Teaming to unikalne podejście do oceny bezpieczeństwa organizacji. W ramach naszych usług symulujemy działania prawdziwych atakujących – zarówno fizyczne, jak i cyberataki. Poprzez testowanie możliwych ścieżek ataku odpowiadamy na pytanie: “Jakie są kluczowe aspekty które odpowiadają za bezpieczeństwo zasobów firmy?”. W przeciwieństwie do testów penetracyjnych, które koncentrują się na wykrywaniu jak największej liczby luk w zabezpieczeniach, Red Teaming skupia się na rzeczywistych scenariuszach ataków i identyfikuje najsłabsze punkty zabezpieczeń organizacji. 

Indywidualne podejście do bezpieczeństwa organizacji 

Ze względu na złożoność rozwiązań i systemów stosowanych w różnych organizacjach, do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Zaczynając od szczegółowego rekonesansu, żeby poznać specyfikę organizacji, przygotowujemy scenariusze testowe uwzględniające zabezpieczenia stosowane w Twojej organizacji. Każdorazowo dostosowujemy testy do specyfiki lokalizacji, a kampanię phishingową przygotowujemy w taki sposób, żeby możliwie najlepiej wpasowywała się w codzienne aktywności Twojego zespołu.  

Co obejmuje usługa Red Teaming? 

Red Teaming obejmuje szeroki wachlarz testów dostosowanych do specyficznych wymagań każdego klienta. Przykładowy zakres takich działań może obejmować: 

  • OSINT (Biały wywiad): Gromadzenie informacji o firmie, jej biurach i pracownikach z publicznie dostępnych źródeł przy jednoczesnym sprawdzeniu, czy żadne wrażliwe dane lub informacje nie są publicznie dostępne. 
  • Próby uzyskania fizycznego dostępu: Stosowanie różnych technik w celu uzyskania fizycznego dostępu do pomieszczeń biurowych. 
  • Ataki na infrastrukturę sieciową: Atakowanie i przeszukiwanie infrastruktury sieciowej organizacji w celu zidentyfikowania potencjalnych luk i podatności. 
  • Testowanie Active Directory: Ocena bezpieczeństwa infrastruktury Active Directory poprzez dokładną ewaluację, w tym próby podniesienia uprawnień i zidentyfikowania potencjalnych podatności w AD. 
  • Przełamywanie fizycznych systemów kontroli dostępu: Testowanie skuteczności fizycznych środków bezpieczeństwa i próby obejścia systemów kontroli dostępu, np. czytników identyfikatorów. 
  • Ataki z zakresu inżynierii społecznej: Ocena podatności pracowników na techniki manipulacji i podstępu w celu przejęcia poufnych informacji i uzyskania nieautoryzowanego dostępu. 
  • Kampanie phishingowe: Przeprowadzanie symulowanych ataków phishingowych oceniających podatność pracowników na oszustwa mailowe i próby uzyskania danych logowania do aplikacji wewnętrznych. 

Jakie testy będą najlepsze dla Twojej organizacji? 

Każda organizacja jest unikalna i może być podatna na różne ataki. Dlatego zawsze dostosowujemy naszą strategię do potrzeb konkretnej firmy. Przeczytaj więcej o naszych usługach: 

Ze względu na swoją złożoność, Red Teaming jest często łączony z testowaniem bezpieczeństwa infrastruktury

Aby oszacować prawidłowy zakres i dokonać wyceny projektu przeprowadzimy Ciebie przez nasz Kwestionariusz Red Teaming podczas rozmowy zapoznawczej. 

Zgodność z rozporządzeniem DORA

Red Teaming jest jednym z elementów zgodności z rozporządzeniem DORA. Jest on spójne z rekomendacjami DORA skupiającymi się na odporność operacyjną, zarządzanie ryzykiem i rzetelne testowanie w celu ochrony firm przed cyberzagrożeniami.

Jak uzyskać wycenę projektu? 

Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem świadomości bezpieczeństwa w swojej firmie, umów się na darmową, 15 minutową konsultację z naszym specjalistą lub wypełnij nasz formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą, żeby omówić ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. 

Case study

Jak zwiększyliśmy bezpieczeństwo aplikacji do bankowości internetowej?

Klientem był jeden z wiodących banków, oferujący serwis internetowy dla podmiotów indywidualnych i biznesowych. Zakres testu obejmował bezpieczeństwo serwisu transakcyjnego, usług zarządzania płatnościami, giełdy finansowej oraz produkty pożyczkowe.

Wkrótce więcej…
Zaufali nam

Zostań naszym klientem

I zbudujmy razem bezpieczną przyszłość

Zarezerwuj spotkanie

Lub napisz do nas