Testy Aplikacji Mobilnych

Aplikacje mobilne są coraz częściej wybieraną przez firmy metodą na udostępnianie swoich usług. Testy bezpieczeństwa aplikacji pozwalają na identyfikację błędów, które mogą narazić firmę oraz prywatność jej klientów.

Rosnąca popularność aplikacji mobilnych w ostatnich latach skutkuje coraz większą ilością danych wrażliwych, która jest przez nie przetwarzana. W dzisiejszym świecie smartfony nie tylko umożliwiają dostęp do usług, ale także przechowują wiele danych personalnych oraz finansowych. 

Aplikacje mobilne odpowiadają za 52% globalnego ruchu sieciowego. 

Testy bezpieczeństwa aplikacji mobilnych pozwalają na identyfikację zarówno podatności związanych z nieprawidłowym zachowaniem aplikacji w obrębie platform Android lub iOS, ale także umożliwiają wykrycie podatności w API, z którego korzystają.
Podatności w aplikacjach mobilnych mogą prowadzić do przejęcia klientów. Mogą również umożliwiać bezpośredni atak na infrastrukturę właściciela aplikacji.

Nasze doświadczenie w testach aplikacji mobilnych gwarantuje kompleksowe podejście oraz wysoką jakość wykonanej usługi.
  
Metodyka testów, które wykonujemy, składa się z następujących elementów: 

• Analiza statyczna (SAST) – weryfikujemy czy aplikacja została bezpiecznie skonfigurowana oraz czy w paczce z aplikacją znajdują się nadmiarowe dane. Przeprowadzamy również inżynierię wsteczną.
• Analiza dynamiczna (DAST) – celem tej części testów jest sprawdzenie zachowania aplikacji w obrębie platformy w trakcie jej działania. Sprawdzamy między innymi czy aplikacja przechowuje pliki w sposób bezpieczny oraz czy jest poprawnie zabezpieczona przed interakcjami z innymi aplikacjami. 
• Testy API – weryfikujemy bezpieczeństwo komunikacji aplikacji mobilnej z serwerem klienta. Pierwszym krokiem tej części testów jest analiza parametrów przekazywanych przez aplikację na serwer oraz sposobu ich przekazywania. Następnie, opracowujemy oraz weryfikujemy adekwatne scenariusze testowe. 
•  Przegląd kodu – wykonujemy przegląd kodu, w oparciu o standard Mobile Application Security Verification Standard (MASVS) bezpośrednio współpracując z deweloperami klienta. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do testowania aplikacji mobilnych, zobacz nasze prezentacje dotyczące testów na platformy Android oraz iOS:
• Testowanie bezpieczeństwa aplikacji dedykowanych na platformę Android.
• Budowanie i hakowanie nowoczesnych aplikacji iOS.

Celem naszego zespołu jest nieustanny rozwój, dlatego jesteśmy na bieżąco z wszelkimi nowościami w zakresie testów aplikacji mobilnych. Tworzymy również swój research w tym zakresie, którego efektem są wystąpienia na licznych międzynarodowych konferencjach, np. Objective by the Sea, Secure czy Confidence. Tworzymy również własne narzędzia.

Deweloperów zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem „Jak tworzyć bezpieczne aplikacji mobilne” oraz do korzystania z naszego narzędzia iOS Security Suite, które pozwala na weryfikację, czy aplikacja została uruchomiona na bezpiecznym urządzeniu.

Aby uzyskać wycenę testów bezpieczeństwa aplikacji mobilnych, skontaktuj się z nami. Każda aplikacja jest inna – dostaniesz od nas zestaw pytań pozwalający nam na oszacowanie pracochłonności i szybką wycenę projektu. Jeśli będzie to konieczne to skontaktujemy się z Tobą, żeby ustalić specyfikę Twoich potrzeb, szczegóły funkcjonalności aplikacji i szerszy kontekst testów bezpieczeństwa, tak żeby ich wyniki miały dla Ciebie jak największą wartość.

Case study

Jak zwiększyliśmy bezpieczeństwo aplikacji do bankowości internetowej?

Klientem był jeden z wiodących banków, oferujący serwis internetowy dla podmiotów indywidualnych i biznesowych. Zakres testu obejmował bezpieczeństwo serwisu transakcyjnego, usług zarządzania płatnościami, giełdy finansowej oraz produkty pożyczkowe.

Wkrótce więcej…
Zaufali nam

Zostań naszym klientem

I zbudujmy razem bezpieczną przyszłość

Zarezerwuj spotkanie

Lub napisz do nas