Testy Bezpieczeństwa Chmurowej Infrastruktury

Włamania do środowisk chmurowych najczęściej są wynikiem nieodpowiedniej konfiguracji usługi. Dokonując przeglądu bezpieczeństwa takiej infrastruktury sprawdzamy wszystkie zagrożenia dla jej użytkowników i nie tylko.

Migracja usług IT do chmury jest w dzisiejszych czasach dość popularna i wszystko wskazuje, że ten trend będzie się nadal utrzymywał. Usługi w chmurze umożliwiają znacznie lepszą elastyczność, usprawnione zarządzanie oraz wysoką pojemność. Jednakże, tak jak każda nowa technologia, tak i chmura niesie za sobą nowe wyzwania bezpieczeństwa. Przykładowo, dość popularnym błędem jest publiczne udostępnianie wrażliwych danych.

Jak pokazało nasze własne badanie, 21% kubełków w AWS (AWS S3 buckets) umożliwia publiczny odczyt, a 6% testowanych kubełków daje także publiczne prawa do zapisu.

Oferta Testów Bezpieczeństwa Chmurowej Infrastruktury


Dla odpowiedniego zabezpieczenia testowanego środowiska oraz danych przetrzymywanych w chmurze oferujemy:

1. Przegląd konfiguracji usług chmurowych – w celu wykrycia niebezpiecznych ustawień, mogących stać się atrakcyjnym punktem wejściowym dla atakującego.
2. Modelowanie zagrożeń projektów chmurowych – dające szybki pogląd na potencjalne zagrożenia, które mogą wystąpić w stosowanej architekturze.
3. Wsparcie przy projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań w chmurze – pozwalające zapobiec ewentualnym błędom bezpieczeństwa już na samym początku projektu.

Swoje usługi zapewniamy dla każdego z głównych dostawców, tj. Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud Platform czy OpenStack. Rynek usług chmurowych jest bardzo dynamiczny, w związku z czym trudno wymienić wszystkie technologie chmurowe, z którymi pracujemy. Skontaktuj się z nami i opowiedz o swoich potrzebach w zakresie bezpieczeństwa chmury.

Do 2022 roku ponad 95% wszystkich błędów infrastruktury chmurowej wynikać będzie z błędnych ustawień.

Zgodność z rozporządzeniem DORA

Testy bezpieczeństwa chmurowej infrastruktury pomagają zapewnić zgodność z rozporządzeniem DORA. Są one spójne ze standardem DORA dla nowoczesnych środowisk DevOps opartych na chmurze. 

Jak uzyskać wycenę projektu? Jeśli jesteś zainteresowany tym, jakiego rodzaju zagrożenia mogą spotkać Cię w chmurze, jak wygląda proces testu bezpieczeństwa chmury lub uzyskaniem indywidualnej oferty pasującej do Twojej firmy, zarezerwuj spotkanie z naszym specjalistą lub napisz do nas.

Case study

Jak zwiększyliśmy bezpieczeństwo aplikacji do bankowości internetowej?

Klientem był jeden z wiodących banków, oferujący serwis internetowy dla podmiotów indywidualnych i biznesowych. Zakres testu obejmował bezpieczeństwo serwisu transakcyjnego, usług zarządzania płatnościami, giełdy finansowej oraz produkty pożyczkowe.

Wkrótce więcej…
Zaufali nam

Zostań naszym klientem

I zbudujmy razem bezpieczną przyszłość

Zarezerwuj spotkanie

Lub napisz do nas