Testy penetracyjne Single Sign-On

Ostatnie lata przyniosły wiele zmian w zarządzaniu tożsamością i uprawnieniami (IAM). Coraz więcej organizacji implementuje Single Sign-On (SSO) na dużą skalę, idąc w kierunku modelu Zero Trust. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak złożone stało się zarządzanie tożsamością, dlatego też zbudowaliśmy własny warsztat w testach penetracyjnych SSO. 

Biorąc pod uwagę różnorodność implementacji i sposobów wykorzystania Single Sign-On, oferujemy pełen zakres testów penetracyjnych ukierunkowanych na różne potrzeby biznesowe – zarówno typu greybox, jak i whitebox

Single Sign-On nie jest domyślnie bezpieczne 

Rozwiązania SSO, takie jak OpenID Connect, OAuth i SAML, mogą zapewnić użytkownikom prosty i bezpieczny sposób uwierzytelniania się do wielu aplikacji i usług przy użyciu jednego zestawu danych do logowania. 

Jednak w przypadku nieprawidłowej implementacji lub integracji, Single Sign-On może również stanowić poważne zagrożenie. Jako mechanizm pilnujący “bram i drzwi” organizacji, jeśli zostanie ominięty, może doprowadzić do uzyskania nieautoryzowanego dostępu z zewnątrz do wszystkich aplikacji, danych lub zasobów. Integracja sprawia, że systemy są ze sobą połączone; ważne jest, aby te połączenia były odpowiednio zabezpieczone. 

Scenariusze testów bezpieczeństwa SSO 

Podczas testów penetracyjnych uwzględnimy zagrożenia, takie jak pełne lub częściowe obejście uwierzytelniania, przejęcie konta i eskalacja uprawnień. Przygotujemy również rekomendacje, które pozwolą w realny sposób zabezpieczyć Twoją aplikację. 

Zakres testów różni się w zależności od wykorzystywanej technologii i liczby aplikacji zintegrowanych z Single Sign-On. Ze względu na to, że każde implementacja jest inna, do wszystkich projektów podchodzimy indywidualnie.  

Rekomendacje bezpieczeństwa gotowe do wdrożenia 

Testy bezpieczeństwa SSO, w porównaniu do testów bezpieczeństwa aplikacji, obejmują całą organizację i wszystkie wykorzystywane w niej systemy.  

Pomoc w bezpiecznym wdrożeniu SSO 

Niezależnie od tego, czy planujesz zintegrować SSO w swojej organizacji, czy wprowadzasz taką funkcjonalność na życzenie klienta – mamy szeroki zakres doświadczenia:  

  • SAML, OAuth, and OpenID Connect – przetestowaliśmy wiele różnych rozwiązań, w tym hybrydowe, 
  • Liczne Identity Providery, takie jak Azure AD, AWS, AD FS, Keycloak, Okta itd., 
  • Mechanizmy sesji typu stateful i stateless – w tym JSON Web Token 
  • Uwierzytelnianie wielopoziomowe i bezhasłowe  
  • SCIM (System for Cross-domain Identity Management) i Just-In-Time Provisioning. 

Prowadzimy również konsultacje dla istniejących rozwiązań Single Sign-On, podczas których wspólnie zidentyfikujemy możliwość poprawy bezpieczeństwa zarządzania tożsamością i uprawnieniami w Twojej organizacji. Możesz znaleźć artykuły na ten temat w naszej bazie wiedzy, w tym SAML – what can go wrong? Security check lub Which Single Sign-On (SSO) is for you? SAML vs OAuth vs OIDC

Zgodność z rozporządzeniem DORA

Testy penetracyjne Signle Sign-On pomagają zapewnić zgodność z rozporządzeniem DORA. Są one nawiązaniem do kompleksowego testowania bezpieczeństwa, w tym systemów uwierzytelniania. 

Jak uzyskać wycenę projektu? 

Jeśli chcesz przygladnąć się bezpieczestwu SSO w swojej organizacji, umów się na spotkanie z naszym specjalistą lub napisz do nas, korzystając z formularza kontaktowego. 

Nasz Research

Który system Single Sign-On (SSO) jest dla Ciebie? SAML vs OAuth vs OIDC

Kompleksowy omówienie najczęstszych pytań dotyczących systemu Single Sign-On (SSO). Wybierz odpowiedni standard dla swoich aplikacji.

Czytaj więcej
Zaufali nam

Zostań naszym klientem

I zbudujmy razem bezpieczną przyszłość

Zarezerwuj spotkanie

Lub napisz do nas